Zloději našli nový trik, jak vylákat seniory z bytů. Vypnou jim proud

Krádeže a vloupání do domu jsou čím dál častější.

Zloději objevili nový trik, jak vylákat seniory z bytů. Vypnou jim proud
Zloději používají na seniory v Ostravě nový trik. Vypnou jim elektřinu, a vylákají je tak mimo byt, který pak vykradou. Naletěly jim důchodkyně z Mariánských Hor.

Tři seniorky během 14 dní zažily podobnou situaci – někdo zazvonil, ale za dveřmi nikdo nebyl.

Pak najednou zůstaly bez proudu, a tak se vydaly zkontrolovat pojistky.

„Zatímco nájemnice odešly na společnou chodbu, neznámý vnikl do bytu a odcizil majetek, načež z místa utekl,“ upřesňuje policejní komisařka Gabriela Holčáková.

Zloděj si z bytů odnesl peníze, doklady i mobilní telefon. Hrozí mu až dva roky vězení.

Sháníte GSM alarm?

Lupič z auta v Kladně ukradl naditou kabelku! Bylo v ní čtvrt milionuZloděj v Kladně ukradl kabelku, ve které bylo čtvrt milionu korun. Její majitelka ji nechala bez dozoru v zaparkovaném autě. Pachateli, po kterém policisté pátrají, hrozí za krádež až pět let vězení.

Zloděj v Kladně ukradl kabelku, ve které bylo čtvrt milionu korun. Její majitelka ji nechala bez dozoru v zaparkovaném autě. Pachateli, po kterém policisté pátrají, hrozí za krádež až pět let vězení.

Kabelku zloděj ukradl v pondělí odpoledne v ulici Antonína Suchého. Žena nechala kabelku v autě přibližně deset minut. „Obsahem kabelky byly nejen osobní doklady, platební karty, ale především finanční hotovost 250 000 korun, kterou poškozená vyzvedla v jednom z peněžních ústavů,“ uvedla mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová. Další  několikatisícovou škodu zloděj způsobil násilným vniknutím do auta.

Policie hledá svědky krádeže, kteří v pondělí před 14:00 spatřili u vozidla Škoda Fabia v ulici Antonína Suchého v Kladně podezřelou osobu. Řidiči ani spolujezdci by podle mluvčí neměli nechávat po opuštění auta uvnitř žádné cenné věci.

„Při odchodu od vozidla pokaždé překontrolujte, zda je vozidlo bezpečně zajištěno a zda jste zde nic nezapomenuli, a to především na viditelných místech,“ dodala Šteinerová.

Sledujte náš web, abyste věděli, jak nejlépe zabezpečit dům proti vykradení.

Podívejte se na našem partnerském portálu na nejlepší tipy jak poznat nevěru

Nejdůležitější informace z článku

Nový trik zlodějů Zloději ve městě Ostrava vypínají elektřinu u seniorů, aby je vylákali ven z bytu a mohli tak byt vykrást.
Krádež kabelky v Kladně Zloděj v Kladně ukradl kabelku s čtvrt milionu korun, která byla nechána bez dozoru v autě. Pachateli hrozí až pět let vězení.
Rada policie Policie doporučuje, aby řidiči neponechávali v autě po opuštění žádné cenné věci a překontrolovali, zda je vozidlo bezpečně zajištěno.