Zloději našli nový trik, jak vylákat seniory z bytů. Vypnou jim proud

Krádeže a vloupání do domu jsou čím dál častější.

Zloději objevili nový trik, jak vylákat seniory z bytů. Vypnou jim proud
Zloději používají na seniory v Ostravě nový trik. Vypnou jim elektřinu, a vylákají je tak mimo byt, který pak vykradou. Naletěly jim důchodkyně z Mariánských Hor.

Tři seniorky během 14 dní zažily podobnou situaci – někdo zazvonil, ale za dveřmi nikdo nebyl.

Pak najednou zůstaly bez proudu, a tak se vydaly zkontrolovat pojistky.

„Zatímco nájemnice odešly na společnou chodbu, neznámý vnikl do bytu a odcizil majetek, načež z místa utekl,“ upřesňuje policejní komisařka Gabriela Holčáková.

Zloděj si z bytů odnesl peníze, doklady i mobilní telefon. Hrozí mu až dva roky vězení.

Sháníte GSM alarm?

Lupič z auta v Kladně ukradl naditou kabelku! Bylo v ní čtvrt milionuZloděj v Kladně ukradl kabelku, ve které bylo čtvrt milionu korun. Její majitelka ji nechala bez dozoru v zaparkovaném autě. Pachateli, po kterém policisté pátrají, hrozí za krádež až pět let vězení.

Zloděj v Kladně ukradl kabelku, ve které bylo čtvrt milionu korun. Její majitelka ji nechala bez dozoru v zaparkovaném autě. Pachateli, po kterém policisté pátrají, hrozí za krádež až pět let vězení.

Kabelku zloděj ukradl v pondělí odpoledne v ulici Antonína Suchého. Žena nechala kabelku v autě přibližně deset minut. „Obsahem kabelky byly nejen osobní doklady, platební karty, ale především finanční hotovost 250 000 korun, kterou poškozená vyzvedla v jednom z peněžních ústavů,“ uvedla mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová. Další  několikatisícovou škodu zloděj způsobil násilným vniknutím do auta.

Policie hledá svědky krádeže, kteří v pondělí před 14:00 spatřili u vozidla Škoda Fabia v ulici Antonína Suchého v Kladně podezřelou osobu. Řidiči ani spolujezdci by podle mluvčí neměli nechávat po opuštění auta uvnitř žádné cenné věci.

„Při odchodu od vozidla pokaždé překontrolujte, zda je vozidlo bezpečně zajištěno a zda jste zde nic nezapomenuli, a to především na viditelných místech,“ dodala Šteinerová.

Sledujte náš web, abyste věděli, jak nejlépe zabezpečit dům proti vykradení.

Podívejte se na našem partnerském portálu na nejlepší tipy jak poznat nevěru