Instalace GSM alarmu

  1. GSM alarm – instalace

    Instalace GSM alarmu je jednoduchá záležitost. Přestože se jednotlivé typy od sebe v detailech odlišují, základ je vždy stejný.

  2. Předem si promyslete, jaké funkce bude alarm plnit (zabezpečení kanceláře po odchodu pracovníků, činnost i při během vaší přítomnosti v objektu).
  3. Dle vašich požadavků vyberte vhodné detektory a zvolíte jejich umístění a umístění centrální jednotky.
  4. Instalace detektorů je opět velice jednoduchá. Stačí v menu hlavní jednotky zvolit LEARN SENSOR, detektor přiložit k alarmu a jakmile se „najdou“, umístit detektor na místo a na alarmu na něm nastavit funkci.

Na stránce Detektory a spínače jsme podrobně popsali jednotlivé typy detektorů, které můžete k alarmu připojit.

Fyzická instalace

Postačí hmoždinky, vrtačka a samozřejmě připojení elektrické energie (zásuvka). Dobrý alarm obsahuje akumulátor, který zajistí jeho fungování i při vícehodinovému výpadku proudu. Detektory samotné vydrží na vložených bateriích v průměru okolo šesti až osmi měsíců.

Po fyzickém umístění alarmu a detektorů přijde na řadu jejich nastavení. Alarm / detektory obvykle pracují v několika módech podle typu prostor. Vše najdete v příloženém návodu. Nemusíte se bát složitosti – produktu jsou ve všech ohledech uživatelsky přívětivé.

Samozřejmě se ujistěte o tom, že v místě, kde bude alarm umístěn, je dostatečný signál! Doporučujeme zaslat pár SMS z alarmu na zkoušku.

Základní set GSM alarmu, PIR čidel a magnetických senzorů

Nejběžnější použití GSM alarmu spočívá v rozmístění pohybových čidel do hlavních místností (např. ve skládku postačí magnetické spínače na oknech) a magnetických spínačů na okna a dveře.

Tento „set“ se používá ve firmách, prodejnách, kancelářích apod., kde po odchodu z práce poslední z práce aktivuje alarm, a ten následně zašle upozornění, pokud zaznamená pohyb v místnostech nebo otevření dveří či oken.

Kam dál?

Kde koupit GSM alarm?

GSM alarmy – instalace u vás doma