Muž přepadl bar, splatil dluhy a pak se sám udal policii

Krádeže a vloupání do domu jsou čím dál častější.

Janu Š. (†58) popravili kvůli pár drobným: Proč byli tak brutální, diví se lidéSloužit teď noční služby na benzinové pumpě je jen pro velmi otrlé povahy. Snad všichni čerpadláři mají v paměti pondělní popravu jejich kolegyně Jany Š. (†58), která zemřela při loupežném přepadení benzínky nedaleko Nelahozevsi. Nikdo nedokáže pochopit brutální počínání dvou lupičů, kteří ženu chladnokrevně zastřelili kvůli cigaretám a pár drobným. Pár je navíc stále na útěku.

Sloužit teď noční služby na benzinové pumpě je jen pro velmi otrlé povahy. Snad všichni čerpadláři mají v paměti pondělní popravu jejich kolegyně Jany Š. (†58), která zemřela při loupežném přepadení benzínky nedaleko Nelahozevsi. Nikdo nedokáže pochopit brutální počínání dvou lupičů, kteří ženu chladnokrevně zastřelili kvůli cigaretám a pár drobným. Pár je navíc stále na útěku.

Zaměstnance čerpacích stanic firmy, pro kterou zavražděná pracovala, nyní obchází strach a především smutek ze ztráty oblíbené kolegyně. „Podobné události se sem tam stanou, nicméně velmi nás udivuje ta brutalita, kterou útočníci použili,“ řekl jeden z nich televizi Nova.

Lupič totiž na Janu Š. nevystřelil při zápasu o kasu, ale bez rozpaků okamžitě po tom, co na pumpu vešel. Z kamerových záznamů, které policie zveřejnila, to vypadá, že lupiči ani jiný plán neměli.

Celá akce proběhla velice rychle, příchod a odchod vrahů dělilo jen 40 sekund, a odnesli si kromě kasy jen pár kartonů cigaret. Jana Š. tak skutečně zemřela „kvůli pár drobným“.

Tragická událost samozřejmě zasáhla širokou veřejnost. Uživatelé sociálních sítí neskrývají zděšení z nejhoršího možného zločinu. Lidi překvapila především brutalita a chladnokrevnost, s jakou pachatelé jednali „Proč jen nevzali peníze a neutekli… Proč ji museli popravit, když neměla u sebe nic, čím by je ohrozila,“ napsal jeden z uživatelů Facebooku.

„Chladnokrevně někoho zabít bez varování, no to je hrozný,“ neskrývala zděšení Veronika B. Stejně reagoval i Petr E. „Je to hrozný, nechápu, opravdu nechápu, proč ji zastřelili, šlo to udělat určitě i jinak, když už měli potřebu loupit… Upřímnou soustrast rodině,“ napsal.

Smrt sympatické pumpařky zasáhla i trenéra fotbalové Slavie Jindřicha Trpišovského. Kouč nejlepšího ligového celku zesnulé věnoval pondělní vítězství nad Opavou. „Třikrát týdně jsem tam jezdil, znal jsem ji. To vítězství chci věnovat jí. Pro mě je naprosto nepochopitelné, že se takové věci dějí. Navíc pro pár korun. Je to katastrofa,“ řekl na tiskové konferenci.

Chladnokrevná poprava otřásla celým Českem. Nejvíc zasažená je samozřejmě rodina, která během jednoho strašného momentu přišla o milující babičku, maminku a manželku. Neštěstí zdrtilo i sousedy, kteří se o něm dozvěděli na pohřbu kamaráda Jany Š. Blesk s některými z nich mluvil a všichni zesnulou popisovali jako oblíbenou, věčně usměvavou a pozitivní.

Dvojice maskovaných lupičů kolem půl třetí v pondělí ráno vtrhla na čerpací stanici u Nelahozevsi a jeden z nich bez rozpaků zastřelil obsluhující Janu Š. Čerpadlářka na místě zraněním podlehla.

V tomto případě nejde mluvit o ničem jiném než o popravě, vrah totiž ženě nejspíš nedal vůbec šanci. Policisté nyní pracují i s verzí, že jeden z pachatelů byla žena. Dle trhavého stylu chůze navíc působí, že byl nebo byla pod vlivem drog.

Potřebujete řešit zabezpečení domu?

Muž přepadl bar, splatil dluhy a pak se sám udal policii Měl dluhy, které se rozhodl splatit penězi z loupeže. Proto přepadl v Praze 10 hernu. Jakmile je hned po činu zaplatil, šel se sám udat na policii. 25letému muži teď hrozí až 25 let vězení.

Měl dluhy, které se rozhodl splatit penězi z loupeže. Proto přepadl v Praze 10 hernu. Jakmile je hned po činu zaplatil, šel se sám udat na policii. 25letému muži teď hrozí až 25 let vězení.

Loupežné přepadení si muž naplánoval na noc z úterý na středu. Přepadení se stalo zhruba hodinu po půlnoci. Muž, který patřil k pravidelným zákazníkům herny, namířil na obsluhu pistoli a chtěl peníze. Dostal zhruba 30.000 korun, poté z herny odešel. Na policejním webu o tom informovala pražská policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Jen o hodinu později přišel na policejní služebnu v Krakovské ulici a k loupeži se přiznal. „Během následujícího výslechu kriminalistům sdělil, že tímto způsobem chtěl vyřešit svou zoufalou situaci a umořit dluh. Jakmile své závazky vyrovnal, přihlásil se na policii,“ uvedla mluvčí.

Na našem webu najdete zaručené tipy jak na zabezpečení domu proti vloupání.

Podívejte se na našem partnerském portálu na nejlepší tipy jak poznat nevěru

Nejdůležitější informace z článku

Popis události: Brutální poprava zaměstnankyně čerpací stanice kvůli cigaretám a drobným při loupežném přepadení
Časový úsek události: Celá akce trvala jen 40 sekund
Reakce veřejnosti: Široká veřejnost je zděšená, především chladnokrevností a brutalitou pachatelů
Reakce trenéra fotbalové Slavie: Trenér Jindřich Trpišovský věnoval vítězství nad Opavou zesnulé zaměstnankyni
Informace o pachateli loupeže baru: Muž přepadl hernu, získal peníze, zaplatil své dluhy a následně se sám udal policii