Smutné Vánoce mladé rodiny v Olomouci: Zloděj ukradl dětem veškeré dárky!

Přinášíme vám další článek, vloupání.

Senior (65) vyhrál v loterii, kamarádi ho zbili jako psa! Odnesli si přes 250 tisíc korunPětašedesátiletý výherce loterie z Velké Británie prožil hotové peklo. V jeho vlastním domě na něj zaútočili s pálkou v ruce tři jeho bývalí kolegové, zbili ho, skopali a ukradli mu 10 tisíc liber (skoro 300 tisíc korun). Soud nad nimi nyní vynesl ortel.

Pětašedesátiletý výherce loterie z Velké Británie prožil hotové peklo. V jeho vlastním domě na něj zaútočili s pálkou v ruce tři jeho bývalí kolegové, zbili ho, skopali a ukradli mu 10 tisíc liber (skoro 300 tisíc korun). Soud nad nimi nyní vynesl ortel.

K přepadení došlo loni začátkem července okolo půl sedmé večer. Tři muži – Daniel Charnock (38), Gavin Dyball (35) a Borge Bradwell (40), si vytipovali k útoku jejich bývalého kolegu z práce, pětašedesátiletého Brita, a napadli ho přímo v jeho domě. „Kde jsou ty zas**ný peníze,“ křičeli na něj, když vlétli předními dveřmi do domu.

Zloději dobře věděli, kde peníze jsou. Vše měli pečlivě naplánované a muže oknem sledovali, jak svojí výhru z loterie přepočítává v ložnici. Šli na jisto. Muže přinutili si lehnout na podlahu. Přitom ho bili. „Všude byla krev. Jako vystřižené z hororového filmu, hrůza,“ řekl napadený před soudem, který se v posledních dnech konal.

Oběť skončila po útoku na několik dní v nemocnici. Před soudem právní zástupce poškozeného vypověděl, že měl jeho klient přelámaná žebra, natrženou slezinu, poškozená játra a několik tržných ran v oblasti hlavy. Navíc prý trpí trvalými následky. Bojí se, začal brát antidepresiva a prášky na bolest.

Na zloděje si brzy po napadení došlápla policie. Útočníkům, kteří byli během přepadení zamaskováni, zlomilo vaz, že si krátce po útoku převedli lup na své účty, což neušlo pozornosti úřadů. Před soudem se k naplánování útoku přiznal Borge Bradwell, který oběť z předchozí práce velmi dobře znal. Společně s Danielem Charnockem vyfasoval od soudce dvanáct let za mřížemi. Gavin Dyball naopak před tribunálem doložil, že byl na místě pouze jako řidič. I tak ale odešel s trestem odnětí svobody na 5 let a deset měsíců k tomu.

John Thackray, soudce případu, ve své řeči zmínil i to, že je podobný čin neakceptovatelný. „Byl to děsivý útok na pětašedesátiletého muže v jeho vlastním domě! Navíc se z něj pravděpodobně nikdy nezotaví,“ řekl Thackray velice rázně odsouzeným. Oběť i jeho rodina jsou s trestem spokojení. „Jsme šťastni s výší rozsudku a také jsme rádi, že už je konec,“ nechala se u soudu slyšet manželka poškozeného.

Sháníte GSM alarm?

Smutné Vánoce mladé rodiny v Olomouci: Zloděj ukradl dětem veškeré dárky!Vánoce bez dárků měla rodina z Olomouce. Mladí rodiče schovali dárky před dětmi do sklepní kóje. Jenže tam se vloupal zloděj a ukradl je! Případem se již zabývá policie. Zkažené svátky ale už dětem nic nespraví.

Vánoce bez dárků měla rodina z Olomouce. Mladí rodiče schovali dárky před dětmi do sklepní kóje. Jenže tam se vloupal zloděj a ukradl je! Případem se již zabývá policie. Zkažené svátky ale už dětem nic nespraví.

Panenky, autíčka, autodráhy a plyšák. Mladí rodiče z Olomouce chtěli udělat svým dětem šťastné a bohaté Vánoce, a tak jim koupili dárky za pět tisíc korun. Pod stromečkem na ně mělo čekat velké překvapení, ovšem místo toho tam zůstalo prázdno.

Rodiče totiž schovali dárky do sklepní kóje, kam se vloupal zloděj. „Na Štědrý den se obrátil na olomoucké policisty 24letý muž s tím, že se mu někdo vloupal do jeho sklepní kóje v bytovém domě na ulici Brněnské,“ uvedla tisková mluvčí Marie Šafářová a doplnila, že policie se začala případem ihned zabývat.

„Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádež a trestného činu porušování domovní svobody, za které lze dle trestního zákoníku uložit trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta,“ dodala.

VIDEO: V Nuslích a na Žižkově došlo 24. 12. 2021 v pozdních nočních hodinách k dopravním nehodám. Na vině byl alkohol. 

Na našem webu najdete zaručené tipy jak na zabezpečení domu proti vloupání.

Máte podezření, že se ve vašem okolí dějí nějaké nepravosti, ale nemáte důkaz? Možným řešením mohou být komerčně dostupné odposlechy