Policisté u Slavičína našli kousky související se slovenskou loupeží. Po pachatelích se dál pátrá

Krádeže a vloupání do domu jsou čím dál častější.

Policisté u Slavičína našli předměty související se slovenskou loupeží. Po pachatelích se dál pátrá Policisté našli při úterním pátrání u Slavičína na Zlínsku předměty, které souvisí s loupežným přepadením na Slovensku, informuje zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková. O jaké předměty se jedná, ale neuvedla. Tři muže, kteří v pondělí na Slovensku přepadli poštovní vůz, policisté nenašli.

Dle informací slovenské policie přepadli lupiči v pondělí ráno poštovní vůz ve vesnici Horné Srnie, která leží zhruba pět kilometrů od hranic s Českou republikou. Policisté v Česku poté dostali informace o tom, že muži směřují k hranici, a začali po nich pátrat.

Na muže narazil jeden policista u Rokytnice, nereagovali však na výzvu ani varovný výstřel a utekli do lesa. Pachatelé by mohli být ozbrojeni.

Dle prvních informací muži ukradli 34 000 eur, tedy asi 890 000 korun, mluvčí Slovenské pošty později uvedla, že šlo o 17 500 eur. Pátrání po lupičích bude pokračovat v Česku i na Slovensku, skončila ale velká akce u Rokytnice, do které bylo nasazeno až 160 policistů, uvedla Kozumplíková.

V pondělí po nich pátralo v rojnicích asi 160 policistů ze Zlínského, Moravskoslezského a Jihomoravského kraje, nechyběli ani slovenští policisté, nasazeny byly i vrtulníky vybavené termovizí. Akce se účastnili také policisté na koních a se psy. Důkladně prohledávali hustý les, pracovali i v noci, našli stopy a získali další informace o pohybu pachatelů.

V úterý na místě v hledání pokračovalo asi 60 policistů ze Zlínského a Jihomoravského kraje. Prohledávali vytipované lokality a zaměřili se na pátrání po věcech, kterých se mohli pachatelé po cestě úmyslně zbavit nebo je ztratit. Pátrání Dle Kozumplíkové skončilo ve 20:00. V noci na středu tam ještě bylo několik policejních hlídek.

„Všechny zajištěné předměty pošleme ke kriminalistickému zkoumání a veškeré získané informace budeme vyhodnocovat a zpracovávat společně s policisty ze sousedního státu,“ řekla Kozumplíková.

Potřebujete řešit zabezpečení domu?

Lupič (36) chtěl vykrást trafiku: Kvůli prodavačce raději utekl!Až dvanáct let hrozí muži, který se pokusil vykrást trafiku ve slovenském městě Šaľa. Šestatřicetiletý muž do tamního obchodu vtrhl se zbraní v ruce a po prodavačce chtěl, aby mu vydala peníze. Ta se však lupiče nezalekla a začala křičet na kolegyni, ať rychle zavolá policii a sama začala vytáčet číslo strážců zákona. Muže reakce prodavačky překvapila a dal se na útěk!

Až dvanáct let hrozí muži, který se pokusil vykrást trafiku ve slovenském městě Šaľa. Šestatřicetiletý muž do tamního obchodu vtrhl se zbraní v ruce a po prodavačce chtěl, aby mu vydala peníze. Ta se však lupiče nezalekla a začala křičet na kolegyni, ať rychle zavolá policii a sama začala vytáčet číslo strážců zákona. Muže reakce prodavačky překvapila a dal se na útěk!

Kuriózní případ se stal na Slovensku ve městě Šaľa. Do tamní trafiky vtrhl muž se zbraní a začal křičet na prodavačku, aby mu dala peníze. Střelná zbraň však prodavačce strach rozhodně nenahnala a peníze mu odmítla vydat. „Prodavačka mu peníze odmítla vydat a křičela na svoji kolegyni, aby zavolala policii, a při tom hned sama vytočila číslo 158,“ uvedla policie nitranského kraje v prohlášení na sociální síti facebook.

Muže zřejmě reakce prodavačky překvapila a dal se na útěk. Strážci zákona však Dle kamerových záznamů rychle zjistili jeho totožnost, a tak netrvalo dlouho a šestatřicetiletý muž skončil ve vazbě. „Muž byl policejním vyšetřovatelem obviněný ze zločinu loupeže a byl podaný podnět na jeho vazební trestní stíhání. Za zločin loupeže se zbraní hrozí ve smyslu trestního zákona trest odnětí svobody na 7 až 12 let,“ dodala policie.

Sledujte náš web, abyste věděli, jak nejlépe zabezpečit dům proti vykradení.

Věděli jste, že doslova za pár korun lze pořídit tzv. GSM alarm, pomocí kterého si můžete sami, snadno a efektivni vyřešit zabezpečení domu?

Nejdůležitější informace z článku

Loupež na Slovensku
Pachatelé 3 muži, kteří přepadli poštovní vůz
Částka ukradená při loupeži 34 000 eur (asi 890 000 korun), později upřesněno na 17 500 eur
Počet policistů zapojených do pátrání Až 160 policistů, včetně slovenských, s vrtulníky a psy
Ukončení rozsáhlé akce u Rokytnice Večer, poté pokračování pátrání s menším počtem policistů
Zajištěné předměty Poslány ke kriminalistickému zkoumání pro vyhodnocení
Pokus o loupež trafiky na Slovensku
Věk pachatele 36 let
Reakce prodavačky Křik a volání po policii přimělo pachatele k útěku
Konec pachateloviny Identifikován a zatčen následujícího dne
Trest za pokus o loupež Až 12 let odnětí svobody za zločin loupeže se zbraní