Policisté dopadli podezřelého z přepadení banky ve Zlíně

Přinášíme vám další článek, vloupání.

Výpověď svědkyně v kauze vraždy mafiána Běly: Útočníci mluvili rusky„Svázali nás a dali mi polštář na hlavu, málem jsem se udusila,“ popsala včera u soudu hospodyně Lenka D. útok ozbrojenců na vilu Antonína Běly (†52). Ti ženu spoutali, jejího zaměstnavatele a bosse podsvětí zastřelili. Z vraždy z roku 1996 jsou nyní obviněni bývalí policisté Pavel Šrytr (52) a Ján Kaco (51).

„Svázali nás a dali mi polštář na hlavu, málem jsem se udusila,“ popsala včera u soudu hospodyně Lenka D. útok ozbrojenců na vilu Antonína Běly (†52). Ti ženu spoutali, jejího zaměstnavatele a bosse podsvětí zastřelili. Z vraždy z roku 1996 jsou nyní obviněni bývalí policisté Pavel Šrytr (52) a Ján Kaco (51).

Šrytr dělal Bělovi jeden čas řidiče a nějaký čas v jeho domě bydlel. Ještě před vraždou ale od něj odešel a začal pracovat pro dalšího mafiána Františka Mrázka (†47).

„Tehdy mě vzbudilo světlo. Ve dveřích stála postava. Z rozespalosti jsem se zeptala, jsi to ty, Pavle? (myslela na Šrytra),“ popsala Lenka D. začátek útoku vrahů na vilu Běly v dubnu roku 1996. Doplnila, že jméno Pavla Šrytra ji napadlo, protože pokoj, kde spala, býval jeho, v maskovaném útočníkovi ho ale nepoznala.

„Útočníci mluvili rusky, sháněli se po Bělových,“ pokračovala. Donutili ji zůstat v posteli. „Zezadu jsem na krku cítila zbraň,“ vzpomínala na okamžiky hrůzy. Do pokoje k ní ozbrojenci přivedli přítelkyni syna zavražděného s dítětem a obě ženy svázali.

„Kotníky k sobě a ruce za zády. To bylo hrozné. Ještě tři týdny jsem měla otoky, musela jsem k lékaři. Na hlavu mi hodili těžký polštář, málem jsem se pod ním udusila,“ otřásla se žena. Útočníci prohledávali dům a pak stříleli.

„Nejprve jedna, dvě rány, pak se spustil alarm,“ řekla svědkyně. Útočníci se samopaly před domem zavraždili Bělu a z vily ukradli hotovost v řádu několika milionů a šperky.

Obě ženy, které v domě spaly, útok přežily. „Dítě svázané nebylo, jenom ho hodili na postel vedle matky. Ta i spoutaná dokázala zavolat policii. Než přijeli, přišlo mi to jako věčnost,“ vzpomínala na čekání na záchranu hospodyně.

Sháníte GSM alarm?

Policisté dopadli podezřelého z přepadení banky ve ZlíněPolicisté zadrželi šestačtyřicetiletého cizince, kterého podezírají z květnového přepadení banky ve Zlíně-Malenovicích. Ozbrojený muž si z ní tehdy odnesl přibližně půl milionu korun.

Policisté zadrželi šestačtyřicetiletého cizince, kterého podezírají z květnového přepadení banky ve Zlíně-Malenovicích. Ozbrojený muž si z ní tehdy odnesl přibližně půl milionu korun.

Nyní čeká ve vazbě na soud a pokud mu bude loupež prokázána, hrozí mu až 12 let vězení. ČTK o tom dnes informovala jihomoravská policejní mluvčí Soňa Svobodová.Pachatel maskovaný parukou, slunečními brýlemi a náplastí na tváři přepadl banku ráno 11. května. Pracovnici u přepážky předal lístek s textem, že jde o loupežné přepadení a chce po ní peníze. Zároveň jí ukázal zbraň, kterou měl připevněnou na těle pod šusťákovou bundou. Když mu pokladní peníze vydala, schoval je do tašky a odešel.Policisté se při pátrání po lupiči s žádostí o pomoc obrátili na veřejnost. Cizince, který trvale pobýval v okrese Zlín, dopadli 28. července.

Na našem webu najdete zaručené tipy jak na zabezpečení domu proti vloupání.

Myslíte, že by se vám hodila fotopast na zloděje?? Na této stránce se o nich dozvíte vše důležité.

Nejdůležitější informace z článku

Kauza vraždy mafiána Běly Přepadení banky ve Zlíně
Soud obvinil bývalé policisty Pavela Šrytra (52) a Jána Kaco (51) z vraždy Antonína Běly (†52). Šestačtyřicetiletý cizinec podezřelý z přepadení banky ve Zlíně.
Útočníci v kauze mluvili rusky, hospodyni byla svázána s polštářem na hlavě. Pachatel v bance byl maskovaný parukou, brýlemi a náplastí, držel zbraň pod bundou.
Vrahové zavraždili Bělu a ukradli hotovost a šperky, obě ženy přežily útok. Lupič si odnesl přibližně půl milionu korun, nyní čeká na soud.