V Dolní Libchavě přepadl chlapse zbraní poštu: Policie po něm pátrá, nasadila i vrtulník

Krádeže a vloupání do domu jsou čím dál častější.

Kauza „loupeže století“ jde před soud, obviněným hrozí až 15 let
Před soud se dnes dostane více než devět let stará kauza, takzvaná loupež století. V půl deváté ráno začne hlavní líčení s bývalými členy Berdychova gangu Tomášem Půtou a Marošem Šulejem. Souzeni budou i dva další muži, kteří jsou momentálně stíháni jako uprchlí. Všem obviněným hrozí až 15 let vězení.

„Zastupitelství viní čtyři manželaz toho, že v Evropské ulici v přestrojení za příslušníky policie České republiky zastavili pancéřové vozidlo firmy Group4Securitas,“ přiblížila mluvčí městského soudu Martin Lhotáková.

„Pod pohrůžkou použití zbraně a výbušniny donutili řidiče otevřít vozidlo, se kterým následně odjeli a odcizili finanční hotovost ve výši 154 milionů,“ dodala.

Potřebujete řešit zabezpečení domu?

V Dolní Libchavě přepadl muž se zbraní poštu: Policie po něm pátrá, nasadila i vrtulníkZahalený v roušce přepadl v pátek ráno muž poštu v Horní Libchavě. Byl ozbrojen pistolí, pátral po něm i policejní vrtulník. Strážci žádají o pomoc i svědky. 

Zahalený v roušce přepadl v pátek ráno muž poštu v Horní Libchavě. Byl ozbrojen pistolí, pátral po něm i policejní vrtulník. Strážci žádají o pomoc i svědky. 

Policie pátrá po pachateli, který v pátek ráno přepadl pobočku pošty v Horní Libchavě na Českolipsku. Muž byl ozbrojen pistolí, nikomu se nic nestalo. Policie žádá o pomoc veřejnost. Policie po muži pátrala i za pomocí vrtulníku s termovizí.

Muž s rouškou přes tvář poštu přepadl dnes ráno po 8:00, oblečený byl do černého svetru, na hlavě měl černou kšiltovku. „Muž byl přibližně 180 centimetrů vysoký, zavalitější postavy. Pod ústní rouškou byly na jeho tváři patrné vousy. U sebe měl v době spáchání skutku červeno-bílou igelitovou tašku. Hovořil plynně česky,“ uvedl mluvčí policie Vojtěch Robovský.

Lidé mohou své poznatky k hledanému volat na bezplatnou tísňovou linku 158. Robovský zároveň varoval, aby se ho nikdo nesnažil zadržet sám. Další podrobnosti uvést odmítl.

Sledujte náš web, abyste věděli, jak nejlépe zabezpečit dům proti vykradení.

Potřebujete diskrétně zabezpečit určitý prostor? Zkuste využít skryté kamery, pomocí kterých můžete prostor sledovat zcela nepozorovaně, a to včetně online náhledu přes mobilní telefon v reálném čase!

Nejdůležitější informace z článku

Kauza „loupeže století“ Obvinění: Tomáš Půta, Maroš Šulej, 2 další stíhaní jako uprchlí
Hrozba trestu Až 15 let vězení
Popis loupeže Přestrojení za policisty, zastavení pancéřového vozidla, odcizení 154 milionů korun
Přepadení pošty Přepad muže s pistolí poštu v Horní Libchavě, pachatel na útěku, žádá se o pomoc
Popis pachatele 180 cm vysoký, v roušce, černém svetru a kšiltovce, s červeno-bílou igelitovou taškou
Zabezpečení proti krádežím Využití skrytých kamer s online sledováním přes mobil v reálném čase