Takhle si došli pro údajné poštovní lupiče! Slováci obvinili tři divné

Krádeže a vloupání do domu jsou čím dál častější.

Lupiči okradli banky o 45 milionů dolarů. Stačilo jim k tomu připojení k internetu
Organizované skupině lupičů se podařilo okrást banky o 45 milionů dolarů bez jediného výstřelu nebo nasazení masky. Stačilo jim k tomu jen několik počítačů, pomocí kterých se nabourali do bankovních systémů.

Zjednodušeně by se dalo říct, že pachatelé vybírali peníze z bankomatů pomocí falešných karet.

Podařilo se jim získat databázi předplacených debetních karet, které nejsou spojené s žádným účtem, ale peníze jsou přímo na nich, podobně jako u nabíjecích kuponů do telefonu.

Informace z databáze následně nahráli na připravené prázdné karty, jen s tou úpravou, že na nich zrušili limit pro výběr. Pak už jim jen stačilo obejít bankomaty a peníze z nich vybrat.

Dopadení lupičů bylo velmi komplikované. Díky internetu totiž okradli banky celkem ve 26 zemích a na vyšetřování se podílela policie z 16 států. Podařilo se ale zadržet a obvinit nejméně sedm lidí.

Většinu z ukradených peněz už lupiči stihli utratit za luxusní zboží, jako jsou auta nebo hodinky.

Vypadá to, že veřejnost stojí spíše na straně pachatelů. Přispívá k tomu i fakt, že nevykradli ničí účet, ale vydělali na samotné bance. V dnešní době totiž nejsou bankéři kvůli ekonomické krizi příliš oblíbení.

Sháníte GSM alarm?

Takhle si došli pro údajné poštovní lupiče! Slováci obvinili tři podezřeléSlovenská policie zadržela a obvinila trojici mužů, které podezírá z přepadení poštovního vozu nedaleko hranic s Českou republikou a také čerpací stanice na západě Slovenska. Kriminalisté během akce zajistili rovněž zbraně a střelivo. Zástupci slovenské policie o tom dnes informovali na tiskové konferenci v Trenčíně, v jehož okolí byly zmiňované trestné činy spáchány.

Slovenská policie zadržela a obvinila trojici mužů, které podezírá z přepadení poštovního vozu nedaleko hranic s Českou republikou a také čerpací stanice na západě Slovenska. Kriminalisté během akce zajistili rovněž zbraně a střelivo. Zástupci slovenské policie o tom dnes informovali na tiskové konferenci v Trenčíně, v jehož okolí byly zmiňované trestné činy spáchány.

Lupiči se zbraněmi před dvěma měsíci přepadli poštovní vůz s penězi ve vesnici Horné Srnie, která leží zhruba pět kilometrů od hranic s Českem. Rozsáhlou pátrací akci po pachatelích následně zahájila i česká policie.

Patrně stejní pachatelé v červenci zase přepadli čerpací stanici ve vesnici Velké Bierovce, když krátce před loupeží v nedalekém Trenčíně podpálili policejní auta. Způsobenou škodu při obou loupežích policie vyčíslila na více než 26.600 eur (693.000 korun).

Slovenští kriminalisté zadrželi podezřelé na různých místech země v pondělí během razie, do které se zapojilo přes 150 policistů. Kromě toho zajistili Dle slovenských médií větší množství zbraní a přes 1700 kusů střeliva.

Obvinění muži, na které soud uvalil vazbu, již byli v minulosti soudně trestáni. V případě prokázání viny v nejnovějších případech jim hrozí vězení až na 15 let.

Policie pracuje i s verzí, že gang měl více členů a že spáchal i další trestné činy.  Dle testů DNA by mohli být i pachateli vraždy přímo v Česku.

Na našem webu najdete zaručené tipy jak na zabezpečení domu proti vloupání.

Potřebujete diskrétně zabezpečit určitý prostor? Zkuste využít skryté kamery, pomocí kterých můžete prostor sledovat zcela nepozorovaně, a to včetně online náhledu přes mobilní telefon v reálném čase!

Nejdůležitější informace z článku

Vloupání do bank Vloupání do domu
Lupiči okradli banky o 45 milionů dolarů pomocí internetu Zabezpečení prostoru: Skryté kamery umožňují sledování v reálném čase přes mobilní telefon
Využili databázi předplacených debetních karet ke krádeži peněz z bankomatů
Ukradené peníze byly utraceny za luxusní zboží jako auta a hodinky
Lupiči čelili vyšetřování policie z 16 států a bylo obviněno 7 osob
Proti vloupání do domu doporučujeme využít zabezpečení prostoru skrytými kamerami