Ostravští kriminalisté dopadli 2 zloděje. Hrozí jim 10 let za mřížemi

Krádeže a vloupání do domu jsou čím dál častější.

Loupež století: Na letišti v Bruselu ukradli šperky za miliarduLoupež jako z akčního filmu se v pondělí odehrála na letišti v Bruselu. Ozbrojení lupiči tam ukradli diamanty za 950 milionů korun ve chvíli, kdy se drahokamy nakládaly do letadla.

Loupež jako z akčního filmu se v pondělí odehrála na letišti v Bruselu. Ozbrojení lupiči tam ukradli diamanty za 950 milionů korun ve chvíli, kdy se drahokamy nakládaly do letadla.

Lupiči v pondělí ukradli na bruselském letišti velkou zásilku diamantů ve chvíli, kdy se drahokamy nakládaly do letadla. Uvádějí to dnes belgická média s odvoláním na místní úřady. Podle místního sdružení obchodníků s diamanty jde o jednu z největších loupeží těchto drahých kamenů.

Zatím není jasné, jak velkou hodnotu ukradené diamanty mají. Belgická vlámská televize VRT nejprve uvedla, že šlo o drahokamy za téměř devět miliard korun, nyní hovoří o částce kolem 950 milionů korun. Podle stanice RTL se mluví o tom, že šlo o deset kilogramů drahých kamenů.

Belgická média dosud uváděla, že loupež provedli čtyři lupiči, ale podle prokuratury jich bylo osm. Krátce před osmou hodinou večer přijeli k dodávce bezpečnostní služby Brink’s, která přepravovala diamanty ke švýcarskému dopravnímu letadlu na lince do Curychu.

Lupiči byli ozbrojeni automatickými zbraněmi a přinutili členy bezpečnostní služby, aby dodávku otevřeli. „Ti muži byli ozbrojení a maskovaní. Nepadly výstřely a nikdo nebyl zraněn,“ řekla mluvčí bruselské prokuratury.

Oba vozy – dodávka a falešné policejní auto Audi – po přepadení ujely. Dodávka byla později objevena zapálená u letiště.

Lupiči se dostali na letištní plochu poté, co prolomili plot kolem letiště, řekl mluvčí bruselského letiště. Celá akce prý trvala jen asi deset minut.

Odhaduje se, že jde o diamanty za 50 milionů dolarů (950 milionů korun), řekla VRT mluvčí Antverpského světového střediska diamantů Caroline De Wolfová. Středisko zastupuje obchodníky a brusiče diamantů v nedalekých Antverpách, které jsou známým střediskem obchodu s těmito drahokamy.

„Mluvíme tady zjevně o gigantické sumě,“ uvedla De Wolfová. „Jde především o nebroušené diamanty z Antverp směřující do Curychu,“ dodala. Podle ní jde o dosud „jednu z největších loupeží“ diamantů vůbec.

Potřebujete řešit zabezpečení domu?

Ostravští kriminalisté dopadli 2 zloděje. Hrozí jim 10 let za mřížemiKriminalisté dopadli 2 pachatele loupeží, které se letos odehrály v Ostravě. Zadrželi čtyřiačtyřicetiletého cizince, který v únoru letošního roku napadl muže, jenž upadl na zasněžené komunikaci. Další obviněný se pak v červenci podílel na útoku na dvaapadesátiletého muže, kterého zkopala trojice mužů. Oběma pachatelům loupeží hrozí až desetileté vězení.

Kriminalisté dopadli 2 pachatele loupeží, které se letos odehrály v Ostravě. Zadrželi čtyřiačtyřicetiletého cizince, který v únoru letošního roku napadl muže, jenž upadl na zasněžené komunikaci. Další obviněný se pak v červenci podílel na útoku na dvaapadesátiletého muže, kterého zkopala trojice mužů. Oběma pachatelům loupeží hrozí až desetileté vězení.

Obviněný cizinec si v únoru podle policie pro svůj útok vyhlédl šestadvacetiletého mladíka, který převážnou část noci popíjel v baru. Když okolo 03:15 vystoupil z tramvaje v části Hulváky a upadl na zledovatělé silnici, muž toho využil, mladíka zezadu napadl a udeřil do obličeje. Posléze mu ukradl mobilní telefon a utekl. Pachatel další loupeže útočil letos v červnu. Okolo 04:30 na Havlíčkově nábřeží tři pachatelé oslovili dvaapadesátiletého muže.

„Oběť vyšla vstříc jejich požadavku a v době, kdy předala jednomu z mužů mince, byla fyzicky napadena. Konkrétněji byl muž podezřelými povalen na zem a kopán, načež se pachatelé zmocnili jeho peněženky s doklady, financemi i platební kartou,“ uvedla policejní mluvčí Gabriela Holčáková. Policie zatím obvinila jednoho z agresorů a dále pokračuje ve vyšetřování.

Zloděj ve Svatobořicích – Mistříně měl velkou dávku drzosti. Babettu ukradl za bílého dne v centru obce u obecního úřadu a bez jakéhokoliv maskování. | Policie ČR

Sledujte náš web, abyste věděli, jak nejlépe zabezpečit dům proti vykradení.

Vybíráte fotopast? Recenze vám možná pomůže vybrat tu pravou. Přečtěte si naše recenze fotopastí.