Maskovaní lupiči si ze zlatnictví odnesli šperky za milióny

Přinášíme vám další článek, vloupání.

Maskovaní lupiči si ze zlatnictví odnesli šperky za miliónyOsvědčený plán vyšel i nyní maskovaným lupičům, kteří v sobotu ráno vykradli zlatnictví v Mariánských Lázní. Do výlohy prodejny najeli autem a odnesli si šperky za milióny korun.

Osvědčený plán vyšel i nyní maskovaným lupičům, kteří v sobotu ráno vykradli zlatnictví v Mariánských Lázní. Do výlohy prodejny najeli autem a odnesli si šperky za milióny korun.

„K  vloupání použili Volkswagen Passat světlé barvy s německou SPZ. Z místa ale odjeli vozem jiným, tmavým kombíkem. Žádáme případné svědky, kteří by mohli poskytnout jakoukoliv informaci k vozidlu, nebo jeho osádce, aby kontaktovali linku 158.“ uvedl policejní mluvčí Pavel Valenta, který odmítl zveřejnit přesnou hodnotu uloupených šperků. Dle neoficiálních informací se ale mohlo jednat až o 10 miliónů korun.

Podobným způsobem vykradli zlatnictví v lázních zloději přesně před rokem. Z něj si tenkrát odnesli zboží za 15 miliónů korun. Vykradené obchody mají navíc stejného majitele.

Sháníte GSM alarm?

Mladá recidivistka přepadla hernu v Přerově: Na obsluhu vytáhla nůž!Až deset let vězení hrozí 23leté ženě, která v úterý večer přepadla hernu v Přerově. Pachatelka obsluhu ohrožovala nožem. Pomoc přivolali kolemjdoucí, kteří zevnitř slyšeli křik.

Až deset let vězení hrozí 23leté ženě, která v úterý večer přepadla hernu v Přerově. Pachatelka obsluhu ohrožovala nožem. Pomoc přivolali kolemjdoucí, kteří zevnitř slyšeli křik.

Třiadvacetiletá žena Dle policie přepadla v úterý pracovnici herny v Přerově a pod pohrůžkou použití nože po ní chtěla peníze. Podezřelou na místě zadrželi policisté, které přivolali svědci útoku.

Za loupež jí v případě uznání viny hrozí až desetileté vězení. „Vzhledem k její trestní minulosti, kdy má na svědomí řadu trestných činů, budou policisté žádat vazbu,“ informoval mluvčí policie František Kořínek.

Dle něj žena přepadla obsluhu herny před 20:00. Pracovnici fyzicky napadla v prostoru chodeb u toalet. „Po jejím znehybnění a pod pohrůžkou, že má nůž, po ní požadovala vydání finanční hotovosti. Křik napadené zaslechli svědci, kteří věc oznámili na tísňovou linku. V útoku žena pokračovala až do příchodu prvních uniformovaných strážců zákona,“ uvedl policejní mluvčí.

Při incidentu nebyl nikdo zraněn, podezřelou ženu policisté převezli na policejní služebnu. „Útočnice je policistům dobře známa, protože i přes svůj nízký věk byla opakovaně odsouzena pro majetkovou a násilnou trestnou činnost,“ doplnil Kořínek.

Na našem webu najdete zaručené tipy jak na zabezpečení domu proti vloupání.

Podívejte se na našem partnerském portálu na nejlepší tipy jak poznat nevěru

Nejdůležitější informace z článku

První vloupání do zlatnictví Druhé vloupání do zlatnictví
Vykradené zboží za 15 miliónů korun před rokem Zboží za 10 miliónů korun uloupeno nedávno
Podobné způsoby vloupání v obchodech stejného majitele Maskovaní lupiči použili Volkswagen Passat pro únik