Do centrály KRNAPu se vloupali 4 muži. Údajně kvůli šlapání do běžeckých stop

Přinášíme vám další článek, vloupání.

Do centrály KRNAPu se vloupali čtyři muži. Údajně kvůli šlapání do běžeckých stop
V noci na dnešek se do sídla Krkonošského národního parku (KRNAP) ve Vrchlabí vloupali čtyři muži. Jak se do budovy dostali, zatím nikdo neví. Nic nezničili ani neukradli. Na zdi jen nalepili piktogramy upozorňující na šlapání do běžeckých stop.

Radek Drahný z KRNAPu nevylučuje podání trestního oznámení na neznámého pachatele:

„V tento okamžik zjišťujeme, co za tím vlastně je. Nicméně ráno jsme zjistili, že po budově jsou rozmístěny jakési zelené cedulky. Faktem je, že kromě těch samolepek na stěnách nevznikla žádná škoda. Zatím se to jeví jako žert nebo nějaká reklamní akce někoho. Nějaké skupinky, která chtěla upozornit na to, aby lidi nechodili v běžeckých stopách.“

Jeden z autorů akce vystupující pod jménem Ondřej k vloupání dodává:

„Ty cedulky zobrazují člověka šlapajícího v běžecké stopě. Běžkaře toho člověka honícího a na závěr tam je nápis s piktogramem Kdo šlape ve stopě, je prasátko. Lidi šlapou ve stopě, kterých je několik stovek kilometrů v Krkonoších a tím ničí práci někoho jiného.“

I přesto, že čtveřice téměř nic nezničila, přinejlepším se mohla dopustit přestupku proti majetku. Jak se do budovy dostali, vedení parku neví.

„Já nevím, jestli se nějak hacknuli do nějakého našeho systému. Zjišťujeme to. Jakmile rozhodne porada vedení, že budeme moci dělat nějaké právní kroky v téhle věci, okamžitě kontaktujeme policie,“ dodává Drahný.

Sháníte GSM alarm?

Krádež 75 milionů: Další obviněný!Východočeští policisté obvinili z krádeže muže (31) z Českolipska, kterého podezírají z podílu na krádeži téměř 75 milionů korun z vozidla bezpečnostní agentury Agency of Security Fenix v Hořicích na Jičínsku.

Východočeští policisté obvinili z krádeže muže (31) z Českolipska, kterého podezírají z podílu na krádeži téměř 75 milionů korun z vozidla bezpečnostní agentury Agency of Security Fenix v Hořicích na Jičínsku.

V případě prokázání viny muži hrozí pět až 12 letvězení. Muž je ve vazbě. Obviněného zadržela policie 22.července společně s dalším mužem, kterého ale později propustila. Dalšíinformace policie nechce zveřejnit s ohledem na pokračující vyšetřování.

Letos vkvětnu policie v souvislosti s případem krádeže obvinila již dva muže, řidičpancéřované dodávky je ve vazbě od ledna.

Vozidlo bezpečnostní agenturyv polovině ledna směřovalo z Hradce Králové do Liberce. Posádka policii řekla,že je neznámý pachatel u Sedmihorek na Semilsku přepadl ve chvíli, kdyzastavili, protože jeden ze dvou mužů z vozu si odskočil do nedalekého křoví nazáchod. Mezitím na druhého člena posádky údajně zaútočil ozbrojený pachatel,kterému muž peníze vydal.

Policisté však krátce po činu začali prověřovat verzi,že se na krádeži peněz podílela posádka vozidla.

Sledujte náš web, abyste věděli, jak nejlépe zabezpečit dům proti vykradení.

Věděli jste, že doslova za pár korun lze pořídit tzv. GSM alarm, pomocí kterého si můžete sami, snadno a efektivni vyřešit zabezpečení domu?

Nejdůležitější informace z článku

Popis události Informace
Vloupání do centrály KRNAPu Čtyři muži vnikli do budovy KRNAPu ve Vrchlabí, nalepili piktogramy upozorňující na šlapání do běžeckých stop. Nepoškodili ani neukradli.
Možné trestní oznámení Vedení KRNAPu zvažuje podání trestního oznámení, zatím se jedná o žert nebo reklamní akci.
Informace od jednoho z autorů akce Cedulky na zdi vyobrazi člověka v běžecké stopě a varují před šlapáním v nich, což ničí práci jiných.
Krádež 75 milionů korun Muž z Českolipska je obviněn z krádeže téměř 75 milionů korun z vozidla bezpečnostní agentury v Hořicích. Hrozí mu 5-12 let vězení.
Informace o případu Vozidlo směřovalo z Hradce Králové do Liberce, bylo přepadeno u Sedmihorek na Semilsku, posádku považuje policie za spolupachatele krádeže.
Nabídka GSM alarmu Možnost pořídit levný GSM alarm pro zabezpečení domu.